18 Ocak 2012

Ofis Krallığı Bölüm 4: Aşk...(Part I)


Krallıkta yeni misafirlerin telaşı vardır. Kral, Süslü Kaplumbağa' ya "Yeni misafirlerimiz gelecek, hazırlık yapın" diye buyurur....

Tabi Kralın ve Kaplumbağa' nın, Keloğlan' ın kendilerini dinlediğinden haberleri  yoktur...

Keloğlan, bu haberi hemen ahaliye duyurur... 

Herkes, gelecek misafirler hakkında hayal kurmaya başlar. Kurbağa, olaya, "Lezzetli mi acaba?" diyecek kadar aç gözlü yaklaşırken, Zürafa, "Boyu boyuma uygun olsa bari" diyerek daha romantik hayallere dalmıştır.

Uğur böceğinin tek dileği, peşinde olan Kurbağa'dan kurtulmaktır. O yüzden gelen misafirlerin Kurbağa'nın ilgisini çekmesi için dua eder.

Bizim şirin Domuzcuğumuz ise, "yakışıklı bir domuz olma ihtimali var mı acaba?" diye geçirir içinden.

Bu arada yeni misafirlerimiz olan, Dişi Kurbağa ve Fil, krallığa yaklaşmaktadır. Aralarında meraklı diyaloglar geçer. Fil, "Acaba nasıl bir yer" diye merak ederken, Dişi Kurbağa, "partileri meşhurmuş" diyerek heyecanını dile getirir.

Sonunda misafirlerimiz krallığa ulaşır ve halk ile tanışır...

Herkes birbiri hakkında çeşitli düşüncelere dalmıştır. Dişi Kurbağa, Kurbağanın ona bakışından rahatsız olmuş, "neden bana öyle bakıyor ki?" düşüncelerine dalmıştır. Bu arada Domuzcuk, yanındaki Kozalağa "Dövmesi mi var bunun?" şeklinde meraklı bir soru sorar. 

Bu hengamede kimsenin Kurbağa' nın içinde kopan fırtınadan haberi yoktur. Bizim Kurbağamız, Dişi Kurbağa' ya sırılsıklam aşık olmuştur...

- 4. Bölümün Sonu -

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...