15 Nisan 2013

Sid' in İntikamı...


Nasıl ki Star Wars serisinin en dramatik ama en sevdiğim bölümü "Revenge of the Sith" ise, şimdiye kadar yaptığım en zor kanaviçe de bu oldu ( Cümleyi toparlayana bir yastık hediye edeceğim :)) ). Kısaca anlatmak istiyorum hikayesini....

Her şey arkadaşıma doğum günü hediyesi projemle başladı. Ona bir şeyler işlemek istiyordum ama sevdiği bir şey olsun diye düşündüğümden ağzını aramaya başladım. Bir muhabbetin ortasında, Ice Age' deki Sid' i çok sevdiğini öğrendim. Tamamdır dedim, Sid' i işleyeceğim.

Oturdum bilgisayar başına Sid şablonu arıyorum. Kesin vardır diye de anlamsız bir özgüvenim var. Ama yok, yani istediğim gibi yok. Ya küçük ya da aradığım gibi değil. 

Tabii ben ümitsizliğe kapıldım ve başka bir şey yapayım bari girişimlerine başladım ama aklım kaldı Sid'de. İçimdeki "yapabilseydim çok güzel olacaktı" sesleri baskın çıktı ve şablonunu kendim çıkarmaya karar verdim  Önce bir Sid fotoğrafı buldum. Sonra onu internetteki bazı "make cross stitch" programlarında denedim. Ama onlar da içime sinmedi. Aldım minik kareli bir kağıt ve ben karalamaya başladım. Bu kısım biraz zaman alıcı ve yorucu idi ama sonunda içime sinen bir şablon yaptım. Sonrası kolaydı artık...işlemeye başladım. 
Bunu duvar panosu olarak düşündüğüm için bitince çerçeveciye götürdüm ve çerçevelettim ama bu da içime sinmedi. Biraz hantal durdu sanki. Akşamın bir saati ne yapsam diye düşünürken açtım benim ıvır zıvırların olduğu dolabı ve uygun renk bir kumaş buldum. O an dedim "tamamdır Sid, sen yastık olacaksın, kaderin bu, güç seninle olsun".

Evimin altında terzi, bir kaç apartman ilerde de yorgancı olması harika bir şey. Terziye kumaşı ve işlemeyi verdim, yorgancıdan da yastığı istedim. Bir gün sonra ikisi de hazırdı. Son işlem çıt çıt larını dikmekti :) İşte şimdi içime sindi yaptığım şey. Arkadaşım da çok beğendi. Her zamanki gibi sadece "bak, yap, çerçevelet" süreci bu kez işlemedi. Nazlı çıktı bizim Sid. Ama uğraştığıma değdi...


2 yorum:

  1. ne kadar marifetlisiniz hayran kaldım, harika olmuş sidli yastık eminim sahibi bayılmıştır!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederim. Evet sahibi çok beğendi. Bu da tüm yorgunluğunu alıyor insanın :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...