17 Nisan 2013

Şık Düğme ve Tütüizm...


Birileri güzel bir şey bulduğunda ya da yaptığında internet sayesinde kısa sürede o şey moda oluyor. Tütü etek gibi... :) 

Arkadaşım, bir sohbet esnasında bahsetti bu etekten. Ben de heveslendim. Yeğenimin de hoşuna gideceğini düşündüm ve yapmaya karar verdim. İnternette bir araştırayım dedim, aman allahım derya deniz. Ortalık tütü etek kaynıyor. Renk renk, model model. Geç bile kalmışım ben diye geçirdim içimden. Bu hafta sonu malzemeleri almak için Şık Düğme' ye gittim. Yıllardır gitmemiştim. Tabii insan orada ne yapacağını unutuyor. Özellikle ahşap boyama kısmında kayboldum. Neyse zor da olsa yapacağım işe döndüm ve tül almak üzere tezgaha gittim. Anında bana "etek mi yapacaksınız, şundan alın o zaman" dediler :)

Tabii renklere karar vermek zor oldu. Sonunda mor - beyaz yapmaya karar verdim.  Tül, süs, kurdele, lastik, ıvır, zıvır aldıktan sonra eve attım kendimi ve başladım tülleri kesmeye. İşin zor kısmı bu zaten bence. Tülleri kesmek. Benim şeritlerim 50 cm boyunda ve 7 cm genişliğinde oldu. Bu ölçüleri yapacağınız kişinin bedenine ve zevkinize göre çeşitlendirebilirsiniz. Sonra yeğenimin beline göre kesip diktiğim lastik üzerine tüllerin her bir parçasını düğüm ata ata yapmaya başladım eteği. Çok eğlenceli bir iş aslında. Tamamını yarım günde bitirdim ve ben de Tütüizm' e katıldım. 

Umarım Nehir' im de giyerken mutlu olacak :) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...