30 Mart 2013

Telgrafın Tellerine Kuşlar mı Konar ?


Üçüncü etamin işimi de bitirdim. Aslında örnek aldığım fotoğrafta bu kuşlar 4 tane idi ve kalp şeklinde kuyrukları vardı. Ancak hem benim kasnağıma sığmadığı, hem de fazla kalabalık durduğu için ben biraz değiştirdim. Ha bir de göbekleri beyazdı, ben kendi renklerinin açık tonlarını tercih ettim. Bu hali bence daha güzel oldu. Son bir adım kaldı. O da çerçeveletmek. Noel Babayı da henüz çerçeveletmedim. Çerçeveciyi ihya edeceğim bu gidişle. Puzzle, etamin derken bir sürü şeyi biriktirdim çerçeveletmek üzere. 

Şimdiki projem bir doğum günü hediyesi :) Hadi bakalım.

Bir işe başlamak, o işin yarısıdır derler...


 Güm güm...


 Göbekleri de doldurduk mu, tamamdır...


 Favorim...
8 yorum:

 1. çalışmalarınızda hangi etamin kumaşını kullanıyorsunuz seccade etamini denilen etamin mi yoksa ince etamin mi. elinize sağlık çok güzel olmuş yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası ben bu işe başlarken farklı türlerde etamin olduğunu bile bilmiyordum :) Daha sonra dükkanlarda benimkinden ince etamin kumaşlarının olduğunu da gördüm. Bu durumda benimki sanırım seccade etamini boyutunda. İnce etamin de modele göre çok şık görünebilir. Mesela bu kuşlar ince etaminde de çok güzel durur.

   Sil
 2. Sanırım aradığım bu :) Çok güzel acaba elinizde bunun şablonu varmı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şablonu bulduğunuza sevindim. Kolay gelsin :)

   Sil
 3. Ama bende sizin gibi sadece 3 kuş yapmak istiyorum bulduğum şablon 4 kuşlu acaba sizinki kaç cm oldu çünkü ona göre kasnak alıcam ayrıca iğne numarası ve ipliklerinizin markası nedir hepsini netten alıcağım için bunlar önemli benim için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim elimde de sizin bulduğunuz 4 kuşlu şablon vardı. Ancak ben biraz değiştirdim. Tamamen uydurdum yani. O şanlonda kuyruklar da biraz kaymıştı. Ayaklarda ufak tefek oynamalar da yaptım. Bu halini aldı. Benim koyduğum fotodan sayarak da yapabilirsiniz. benim de fotoğraflardan sayarak yapmışlığım var. Çok zor olmuyor inanın. Kasnak genişliği 30 cm ya da civarı rahatlıkla yetecektir. İğne numarası konusunda inanın yardımcı olamıyorum. Ancak bu etamin çok küçük delikli olmadığı için iğnenin sorun olacağını sanmıyorum.

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim asıl önemli olan kasnak için cm idi renklerini bende kafama göre yapıcağım umarım başarılı olurum :)

   Sil
  3. Rica ederim, eminim çok güzel olacak. Kolay gelsin. ;)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...