7 Mart 2013

Karı Koca Arasında Ufak Tefek Cinayetler


Dün gece yine Altındağ Tiyatrosu'nda idik. Bu kez Bursa Devlet Tiyatro'sunun bir oyununu izledik. Karı Koca Arasında Ufak Tefek Cinayetler... Önce oyun hakkında ufak bilgiler...

"Evli çiftlerin evliliklerindeki ihmaller, sıkıntılar, alışkanlıklar, eksiklikler, fark edilmezlik, değişkenlik, cimrilik, üşengeçlik, olumlu olumsuz durumlar, mutluluk ve mutsuzlukları açık biçimde masaya yatırılmıştır. Sorgulanıp yüzleşilir. Oyun içinde oyunla gelişir."

Oyunun Kadrosu

Yazan : ERIC-EMMANUEL SCHMITT
Çeviren : SERAP BABÜR
Yöneten : MUSTAFA KURT
Sahne Amiri : CİVAN ÖDEMİŞ
Kondüvit : BÜLENT ÜNVER
Işık Kumanda : ARKIN ÇAKIR
Suflöz : FİLİZ SOYLUOĞLU
Dekor Sorumlusu : EMRE ÇAMURKARAN
Kostüm Sorumlusu : CEMİL BENZEŞ
Aksesuar Sorumlusu : EMRE ÇAMURKARAN
Peruka : ARZU KEPENEK
Dekor Tasarımı : SERTEL ÇETİNER
Giysi Tasarımı : ÖZGE AKARSU
Işık Tasarımı : ZEYNEL IŞIK
Yönetmen Yardımcısı : Z.A. SİNAN DEMİR
Asistan : ATİLLA TETİK

Oyuncular

Z.A. SİNAN DEMİR
DEMET ORAN
Benim yorumuma gelince, ben oyunu çok beğendim. Özellikle diyaloglar ve analizler çok iyidi. Minimum aksiyon ve maksimum ikili diyalog halinde geçmesine rağmen oldukça sürükleyici idi. İçine alıp, bırakmayan cinsten. Bir de analizler sağlam olunca gerçekten çok doyurucu bir oyun olmuş. Renkli dekoru ve oyuncuların enerjisi de çok iyidi. Özellikle kadın karakterin sarhoş hallerine bayıldım. Oyundan sonra kitabını edinmeyi çok istedim. Hani güzel vakit geçirdiğinizde sadece o hissi hatırlarsınız ama detayları hatırlamazsınız ya, işte ben de oyundan çıktığımda, oyun esnasında "vayy analize bak", "off ne güzel sözdü" dediğim her şeyi unuttum. Aklımda yalnızca bir söz kaldı ; "Biz birbirimizi çok seviyoruz ama sevmesini bilmiyoruz"


4 yorum:

 1. çalan müzikler hakkında bilgin var mı?

  YanıtlaSil
 2. Bursa ve İzmir'de iki kez izlediğim oyunu ve özellikle de kadın oyuncu Demet Oran'ı çok beğendim. Oyunun müzikleri ile ilgili olarak hatırladığım; Billie Holiday - Blue Moon.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bu müziği hatırlıyorum. Çok teşekkür ederim. Bu arada kesinlikle Demet Oran' ın performansı çok iyidi.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...