13 Nisan 2015

Böreğin Kadar Konuş :))


Yorucu bir hafta, yoğun bir hafta sonundan sonra yine Pazartesi, yine uykusuzluk, yine o saçlarıma ayıracağım 10 dakikayı yatakta geçirmeyi tercih ettiğim için dağınık saçlar, ne bulursam giymeler, özetle yine dağınık bir hafta başlangıcı. Şimdi mantıklı olan hafta sonu dinlenmek ve haftaya dinç başlamak değil midir? Değildir işte, olmuyor. Benim için dinlenme, şanslıysam Pazartesi biraz erken yatağa girersem başlıyor (Erkenden kastım 22:30-23:00). Her neyse yeter bu kadar Pazartesi muhabbeti :).

Geçtiğimiz hafta çok yorucu idi. Hem günü birlik şehir dışı yolculuğu (İstanbul'a gidip boğazı bile göremeden gelmek..), hem yoğun iş temposu hem de sağolsun Ankara'nın bahara inat soğuyan havaları, yağan karlar falan derken Cuma olsa da bitse bu hafta diye çok söylendim. Neyse ki Cuma geldi ve kendimize bir sinema keyfi yapalım dedik. Aslında plan Danny Collins'e gitmekti ama ikinci haftasında salonlardan kalktığını öğrenince son anda verilen bir kararla "Kocan Kadar Konuş" a gittik. Çok eğlenceli bir filmdi. Kahkahalarla güldük. Gerçi filmin içeriğini bilsek erkekleri almazdık aramıza ama onlar da eğlendi "% 100 Türk Kızı" ' nın maceralarını izlerken. 

Ezgi Mola ne güzel olmuş öyle, Hep beğenirdim zaten ama bu filmdeki haline bayıldım. Yanına Benjamin Button misali geriye yaşlanan bir Murat Yıldırım koymuşlar ki, biz kızlar hepimiz ayrı bir hayranlıkla izledik adamı. Adam resmen gençleşmiş. Demem o ki tam da Cuma akşamına yaraşır bir filmdi Kocan Kadar Konuş. Çok eğlendik. 


Cumartesi akşamı ise canım arkadaşımın doğum günü partisi vardı. Normal koşullarda partiyi arkadaşlar organize eder değil mi? Ama biz beceriksiz, arkadaşımız da cingöz olunca tutturdu kendi partimi kendim yapacağım diye. Hatun bize bir güzel makarna yaptı, yanına da Portekiz'den getirdiği şarapları açtı, nefisss nefisss. Ardından "sayko" oynadık ve kurban bendim. Beynim yandı :)))


Pazar günü ise ben % 100 Türk Kızı moduna geçtim ve Glutensiz Kıymalı Börek yaptım. Dilimde de Nazan Öncel Şarkısı "Misafir ol gel bana, börekler açayım sana..." :))) İlk denememe rağmen nefis oldu diyebilirim. Şuradaki tarifi denedim. Paylaşanın gönlüne sağlık...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...