29 Aralık 2011

Ofis Krallığı Bölüm 3 : Yılbaşı Partisi

Ofis Krallığı'nın sarayında bir koşturmacadır gidiyordur. Kral, halkına sürpriz bir yılbaşı partisi hazırlığı içindedir. Süslü Kaplumbağa ve Kozalak bu partinin organizasyonu için görevlendirilmiştir.


Bu arada halk da Kralın partisinden habersiz şekilde kendi partileri hakkında konuşmak üzere bir araya gelmiştir. Yılbaşı heyecanı ile Kozalak ve Süslü Kaplumbağ' nın toplantıda olmaması kimsenin dikkatini çekmez.

Keloğlan' ın en büyük sıkıntısı süstür. Doğru ya, süs olmadan yılbaşı partisi olur mu?


Domuzcuk,  "Kral kendisine çok güzel bir parti hazırlığı yapıyor. Orada çok süs var, birazını çalsak kimsenin haberi olmaz" der. Böylece Zürafa, Domuzcuk ve Keloğlan, süsleri çalmak için saraya sızarlar.

Saray girişine de Kurbağa ve Uğur Böceği' ni nöbetçi dikmişlerdir.


Bizimkiler süsleri çalarken, Süslü Kaplumbağa ve Kozalak içeri girer.


Domuzcuk, ikisinin kendilerine yardıma geldiğini sanıp mutlu olmuştur ama bu esnada Uğur Böceği ve Kurbağa, salona doğru gelen kralı görür ve bizimkilere haber vermek için koşarlar.


Ama çabaları boşuna çıkmıştır. Kaçamadan Kral'a yakalanırlar.


Bizimkiler, Kral'a yakalanmanın korkusunu yaşarken, Kral "Hoşgeldiniz, haydi parti başlasın " der. Bizimkiler, partinin kendileri için olduğunu anlayınca mahçup olurlar ancak bu kısa sürede yerini eğlenceye bırakır. Herkes geç saatlere kadar eğlenir.
- 3. Bölümün Sonu -


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...