16 Haziran 2014

Yeşil, Mor ve Diğer Renkler...


Hafta sonu yine doğa ile iç içe idim. Hava muhteşem, ne çok sıcak ne de çok soğuktu (pekala itiraf ediyorum geceye doğru serinledi ama olsun o kadar.). İlerleyen saatlerde yağan yağmur bile keyifli idi. Bir müddet bize çok uzak yerlerde çakan şimşekleri izlemek... (Sonra o fırtınanın şehrin oturduğum yerinde olduğunu anlamak pek hoş olmasa da... :)) ). Kalabalık bir grup, yemekler, muhabbetler, sessiz sinema oynamalar... O kalabalıkta, o ateşte pişen çayın kıymetli tadı :) Renkler çok güzeldi. Bir sürü foto çektim. Hem buraya hem de hafızama kaydediyorum şimdi o renkleri...

Ama bir bedeli var tabii bunların. Yor-gun-luk. İnsan Pazartesi günü 6:30 da kalkacaksa, pazar geç saatlere kadar dışarda olmamalı (Anneanne gibi konuştuğumun farkındayım ama hayatın gerçekleri bunlar :D ). Zira şu an beni o yataktan kaldırıp işe getiren karanlık ve paralel güçlerin peşindeyim :)


Bu sezonu da kelebeksiz kapatmadım. Bir sürü kelebek vardı ama içlerinde en sakinleri bunlar. 
Haliyle ancak bunların fotoğraflarını çekebildim. 


Sonunda uçurabildik...


Sanırım ben soğuk renkleri seviyorum. Hatırlar mısınız, ortaokul da resim derslerinde sıcak ve soğuk renkler temalı resim yaptırırlardı bize. Herkes aynı şeyleri yapardı. Sıcaksa sonbahar, sarı yapraklar vs. Soğuksa da denizin dibi, balıklar ve yosunlar. Ben deniz yapardım. Bu temalı kaç resim dersi atlattım bilmiyorum ama her defasında deniz çizdim. Mavi, yeşil, mor bana daha yakın geliyor. Hele hele yeşil ve morun uyumuna bayılıyorum. Böyle bir fotoğraf çekebilmek o yüzden beni çok mutlu etti...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...