2 Haziran 2014

Bol Bol Nostalji


Hafta sonu bol bol nostalji yaşadık. Cumartesi akşamı eski F1 pilotları Niki Lauda ve James Hunt'un hayat hikayesini anlatan filmle başladı bu süreç. Rush, yeni bir film ancak anlattığı dönem itibari ile yoğun nostalji yaşadık. Giyimler, saçlar, müzikler... 1970'lerin trendlerini izledik. Film hem konu hem de görsellik olarak muhteşemdi.


Ertesi gün Hamamönü'ndeki Yeşilçam Kafe'de kahvaltı yaptık. Bu mekan da hem ekonomik kahvaltısı hem de konsepti ile çok hoşuma gidiyor. Duvarlarda eski Türk Filmi afişleri, nostaljik aksesuarlar ve eski müzikler ile oldukça keyifli bir mekan. Haziran'a rağmen havaların ısınmaması ve yağan yağmur da keyfimizi kaçırmadı. Oldukça güzel vakit geçirdik.

Sonrasında da oraya yakın olan Cebeci Halk Pazarı'na gittik. Amacımız plak almaktı. Zira artık piyasada bulunmayan plakları zulasında saklayan bir amca keşfettik. Haliyle biraz tuzlu fiyatları var ama bu işe meraklıysanız buraya uğramalısınız. Pazarda sadece plak satılmıyor aslında daha çok hurdacılarda bulunan ıvır zıvır malzemeler var. Eski bir çarık, saatler, bıçak, kasetçalarlı TV ve aklınıza gelemeyecek bir sürü eşyayı bulabileceğiniz bir yer Cebeci Halk Pazarı. Orada tüm pazara bir Müzeyyen Senar'dan Fikrimin İnce Gülü'nü dinlettik ki, muhteşemdi :))
Böyle nostalji dolu bir hafta sonu geçirdim. Beynimde filmden görüntüler. Kulağımda Müzeyyen Senar' ın sesi...2 yorum:

 1. Nostalji dolu bir haftasonu olmuş ne güzel :)
  Cafeye bayıldım gerçekten çok hoş ve farklı bir yermiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten sevimli ve abartısız bir yer. Yolunuz düşerse kesinlikle tavsiye ederim :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...