23 Şubat 2015

Güneşli Bir Pazar...


Bu hafta sonuna yine karla başlamıştık. Ama güneş sonunda yüzünü gösterdi. Özellikle pazar günü çok güzel bir hava vardı. Tabii ki soğuktu ama güneş nefisti. Biz de bu fırsattan yararlanalım dedik ve evimin arkasındaki Dikmen Vadisi'nde biraz yürüyüş yaptık. Koşu yapanlar, köpeklerini gezdirenler ve bizim gibi yürüyüşe çıkanlar vardı. Anladım ki herkes güneşi özlemiş...Hafta sonunun tek aktivitesi bu yürüyüş değildi elbette. Oscar Ödülleri dağıtılmadan önce aday filmlerden merak ettiklerimi izlemek istiyordum. Hafta sonu The Grand Pudapest Hotel, Birdman ve Boyhood'u izledik. 

The Grand Budapest Hotel, görselliği ile büyüleyen bir film. Müzikleri ve görüntüleri harikaydı. Özellikle Wes Anderson'un simetri takıntısını bilen birisi olarak daha bir zevk aldım. 


Birdman nefis bir filmdi. Nefis nefis.... Kesintisiz sahne geçişleri, dar mekanda büyük bir ustalıkla işi kotaran oyuncular, görüntüler, kurgu, diyaloglar... Aldığı ödüller helali hoş olsun... :)


Boyhood a gelince, gerçekten emek verilmiş. İzledikten sonra öğrendim filmin çekimlerinin 12 yıl sürdüğünü ama buna rağmen beğenmedim filmi. Bana göre Oscar'a aday olacak bir film değildi...


Hafta sonunun bir artısı da Glutensiz Limonlu Kek' ti :) İlk kez denedim ama oldukça başarılı oldu :))
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...