2 Mart 2015

Macbeth...


O ne güzel bir oyundur, o ne güzel bir İpek Çeken performansıdır öyleeeee....

Pekala çok sağlıklı bir giriş cümlesi olmadı farkındayım ama üzerinden günler geçmesine rağmen hala etkisindeyim. Nefis bir oyundu, nefis nefis... Geçen çarşamba gittik oyuna ama anca yazabiliyorum. Fazla da bir şey yazamıyorum aslında kesinlikle gidilmesi, izlenmesi gerekiyor. 

Ayrıca içinde öyle güzel cümleler geçiyor ki (Eeee haliyle...), kitabını da alacağım en kısa sürede (Macbeth okumayan nesle aşina değiliz). 
Oyuna gelince, makyaj, kostümler, kullanılan efektler, ışık, müzikler... Her şeyi ile nefis bir oyundu. Bu sezon çok oyuna gidemedik, ya aksilik oldu, ya da oyunları beğenmedik ama Macbeth sanırım bu açığı fazlası ile kapattı. Doyduk resmen tiyatroya. 

Performanslarda İpek Çeken, Leydi Macbeth rolünde nefisti. Ama öyle böyle değil, harikaydı. Sinan Pekinton da Macbeth performansı ile İpek Çeken'e çok iyi eşlik etti. Özellikle ruh halindeki dalgalanmaları nefis yansıttı. Macduff ' u canlandıran Tolga Tekin' de ağlama sahnesi ile çok etkiledi. Zaten oyunun sonuna doğru ufak da bir kaza geçirdi. Oyuna nasıl kaptırdılarsa artık :)) Oyun sonunda elinde sargı ile selamlamaya geldi.  Ayrıca dört gözle beklediğimiz cadıların performansı nefisti. Makyajları, kostümleri, harikaydı (Yazı içinde kaç kez nefis, kaç kez harika yazdım acaba...). :D


Özetle tiyatro severler, gidin, görün, yaşayın.

"korkudan yediğim lokma boğazımdan gitmeyecekse,
her gece korkunç rüyalar saracaksa uykularımı
varsın her şey çığrından çıksın,
bu dünya da yıkılsın öteki dünya da,
insana rahat nefes aldırmayan kuruntularla
beynini bir işkence masasına çevirmektense
ölüp rahat etmek daha iyi,
rahat için öldürdüklerimizle."


Tüm detaylı bilgiler ve daha fazla fotoğraf için buradan buyrun. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...