6 Haziran 2013

I Chappulled Yesterday...


Dün, son dakika kararı ile Tunalı' ya gidelim dedik. Amacımız oradaki güzel kalabalığa karışmak, destek vermek ve kendimizce tepkilerimizi dile getirmekti. Son dakika olduğu için biraz hazırlıksızdık. Ben bir iki beğendiğim esprilerden oluşan pankart yapmaya çalıştım bilgisayardan. Malum bu dönem aynı zamanda bir mizah patlaması yaşıyoruz. Şiddetle değil de mizah ve zeka ile yaklaşıyoruz olaya tüm ülkecek. 

Tunus caddesine girdiğimizde akşam saat 19:00 gibi havada ağır bir koku vardı ve gözler yaşarıyordu çok hafif. Orası sakindi ancak tam o saatlerde Kızılay' da olaylar çıkmış ve gazın kokusu oraya kadar geliyordu. Düşünün gaz metrelerce uzakta olmamıza rağmen bizi rahatsız etmişti ve ben olayların tam ortasındaki insanlar nasıl dayanıyor buna, ne kadar zormuş ilk kez idrak ettim. 
Kuğulu Park' a 20:30 gibi vardık. Her şey çok güzeldi. Kalabalık yolda toplanmış slogan atıyor, şarkı söylüyor, zıplıyordu. Hatta birisi yanında lazer getirmişti ve eylem yerinde hafif disko havası bile vardı :)

İnsanlar özel bir tepki vermek değil, "tepki vermenin ne demek olduğunu bir kere daha hatırladıkları" için oradaydı. Çevrecisi, meslek hakkı için savaşanı, barış için mücadele edeni hep ortaydı. Ortak bir payda vardı tabii ki ama aslında her biri, bir birey olarak da veriyordu tepkisini. 


Sonra ne mi oldu........."Penguenlerin, büyüklük bakımından 30 - 105 cm. arasında değişiklik gösteren 17 kadar türü bilinmektedir. En irileri olan İmparator penguen 45 kg. ağırlığa ulaşır. Sıcak bölgelere doğru gidildikçe boyları küçülür. Denizlerdeki kabuklular, balık ve mürekkepbalıkları ile beslenirler. "


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...