22 Şubat 2018

Dubai Günleri - Dubai MallGelelim Dubai'nin en kötü yerine... Evet burası benim sabırsızlıkla beklediğim, merak ettiğim bir yerdi ama tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Belki de çok AVM insanı olmadığımdandır. Ama AVM yi sevseniz bile burası için özel akciğerlere ya da gaz maskesine ihtiyacınız olabilir çünkü tüm AVM ağır bir parfüm kokusunun etkisi altında. İnanın abartmıyorum, bir süre sonra gözlerimiz sızlamaya başladı. Koku akciğerlerimize yapışmıştı. Ayrıca büyük olması dışında herhangi bir AVM den çok da farklı değil. Dev akvaryumu ise oldukça sevimsiz. Küçücük yerlere sığdırılmış balıklardan oluşturulmuş mağaza vitrinleri daha da sevimsiz. 

Dışarı çıkıp hava alalım dedik. Doğru dürüst yürüyecek kaldırım yok. Gide gide uzun bir metro tünelinde bulduk kendimizi. Şöyle bir mantığı var şehir merkezinin. Binanın önünde araçtan in binaya gir gez, çık, tekrar araca bin diğer binaya git.....

Biz normalde Burj Khalifa'ya da çıkacaktık ama bu şehir merkezi sevimsizliği acayip canımızı sıktı, hevesimizi kaçırdı. İyi ki de bilet almamışız. Gideceğimiz gün hava pusluydu. Hiçbir şey göremeyecektik. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...