30 Temmuz 2012

Gülümse...


Bugünün Pazartesi olması buna engel değil, erken kalkmış olman da. Yalnız olman, ayrılmış olman, kavga etmiş olman da. Hepsi hayatın içinde olan şeyler, hepsi yaşadığını gösteren şeyler.

Yapılacak işler var. "Ayşe hanım aranacak", "Pirinç alınacak", "Sevda' nın doğum günü", "Sevginin tam zamanı" :)...Vardır illa ki ertelediğin, unutmaman gereken bir şey, hareketlen ve yap.


İki üç cümle yaz bugün. Varsın saçma olsun. Sevdiğin kitaplardan bir kaç cümle. TV de gördüğün bir şey. Bak ben mesela bilmem ne tarihinde bir not almışım "Mutluluğun formülü, gerektiğinde önemsiz şeylerle meşgul olabilmektir" ...


Yeni bir kitaba başla...


Gül ki, yüzünde güller açsın


Bugün belki "O" gündür. Hayatının yönünün değişeceği gündür.


Eminim etrafında buna dair bir sürü işaret olacaktır.
Sen yeter ki gör. Arama, bırak karşına çıksınlar.


Hayat denen yol, dikenlerle dolu olsa bile onların da güzel bir yanı var emin ol.


Sen yeter ki gülümse. At içinden kızgınlıklarını, kırgınlıklarını. Anlık üzüntüler tabi ki olacak ama hayat bu kötü şeyleri içinde tutmak için hiç de uygun bir platform değil. Aşırı yükleme de çöküyor işte. Sil kullanılmayan dosyalarını. Bakma orada o dosyaların göründüğüne. Çoğunun içeriği 0 KB. 

Üzülecek, somurtacak çok şey var. Ama somurtmanın iyi geldiği hiçbir şey yok. Elinde bir silah var. Öldürmüyor ama çok güçlü. Böyle bulaşıcı bir şey. Sende başladı mı etrafındakilere de sıçrıyor, büyüyor. Ulaşılması için ruhsata falan da gerek yok. Sadece İyi düşünmen yetiyor. Kuşan silahlarını hayata karşı, iyi düşün ve GÜLÜMSE.2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...