14 Aralık 2012

Kitap Fuarı...Geçtiğimiz hafta sonu yani son günlerinde ziyaret edebildim fuarı. Bu yıl 1-9 Aralık tarihleri arası Congresium da olmasına karar verilmiş. İyi de olmuş aslında. Sonuçta daha yeni bir fuar alanı. Daha düzenli standlar kurulabilir bir mimariye sahip. Ancak yine de biraz karışık geldi bana. Daha doğrusu standlar arası mesafe dar olduğundan bir standın önü kalabalıksa karşıdakinin ziyareti zor olabiliyor. Bir de girişte alınan o 5 TL lik ücret neydi onu anlamadık.
Bir hayli kalabalıktı. Bu güzel bir şey tabii. Hafta sonu olduğu için imza günleri vardı. Emin Çölaşan, Nihat Genç, Vural Savaş aynı anda imza dağıtıyorlardı. Vural Savaş' ın kitabını imzalayıp, Nihat Genç' e götürmesi ve onu tebrik etmesi çok zarif bir hareketti. Birgün sonra gitseydim, Türkan Şoray' ı, sultanımızı da canlı canlı görebilirdim. O da kitabını imzalayacaktı ancak çok kalabalık olur diye yanaşmadık. Bir de benim o fuara gitme nedenim bunlar değildi aslında. Ben neremden uydurmuşsam artık bu fuarı daha çok "sahaflar" fuarı olarak algılamıştım. Yani hep eski, ikinci el kitapları bulabileceğim standlar olacak ümidi ile gitmiştim. Bir kaç sahaf vardı ama onlarda da ikinci el kitap yoktu. Evet onlarda kitap ucuzdu ama aradığım kitaplar yoktu. Diğer standlar da normal fiyatlarına çok yakın fiyatlarla satıyorlardı. Bu nedenle gezmek dışında bir şey yapamadım.
Tabii ki sadece kitap yoktu. Hediyelik eşya, poster, tablo, TEMA Vakfı'nın meşe palamutları gibi farklı şeyler de vardı. Ayrıca LeMan ve Uykusuz gibi dergilerin standları oldukça kalabalıktı.
Yine de güzeldi gezmek. Beklentiyi doğru tuttursaydım daha da iyi olacaktı :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...