15 Mayıs 2013

Gorjuss #1


Boş zamanlarımda sürekli araştırıyorum kendime ne işleyebilirim diye. İnternette çeşitli şablonlar aratıyorum. Yine böyle bir zamanda karşıma çıktı bu gorjusslar. İskoç Suzanne Woolcott tarafından yaratılmış bir tarz gorjuss. Ciddi anlamda fanatikleri olacak ki şöyle bir alışveriş adresi bile var. Vee tabii bu karakterin bir çok kanaviçe çalışması yapılmış. Ben de iki tanesinden yastık yapmaya karar verdim. Öncelikle kutup ayılı gorjuss' u seçtim ve başladım. Benimki resimden çok çok farklı oldu. Çünkü hem elimdeki renkleri değerlendirmem gerekiyordu, hem de açıkçası orjinali gözüme çok kalabalık geldi. Özellikle gölgelendirmesi ve çizgileri. Ben de sadeleştirdim ve özünden sapmamaya çalışarak kendi gorjussumu yaptım. :) Haa mavi etaminim olsa belki çok daha güzel olacaktı ama dediğim gibi elimdekileri değerlendirmeyi tercih ettim. Diğerini de işleyince koltuğumda iki güzel gorjuss yastığım olacak :) 


Bir şeyi daha belirtmeliyim. Orjinal resimde kutup ayısının kurdelesi kumaştan yapılıp sonradan eklenmiş. Yani işleme şablonunda yok. Ancak ben yastıkta bu tür çıkıntıların kullanışlı olmayacağını düşünerek onu da işleme şeklinde yapmaya karar verdim. O kısım biraz zorladı beni :)


4 yorum:

 1. Gorjuss sablonlari nerden temin ettiniz?!?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. google "gorjuss cross stitch" şeklinde arattım görsellerden :) tam olarak şablon değil de postta eklediğim gibi resim olarak buldum. Saymak biraz zor ama imkansız değil.

   Sil
 2. Çok güzel olmuş :) Kumaşınızın markası ve contu nedir ayrıca kaç numara iğne kullandınız öğrenebilirmiyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim kumaşımın markasını inanın bilmiyorum. Aynı şekilde iğnenin numarasını da. Çok profesyonel başlamadım bu işe. Bu da ilk yaptıklarımdan. Sonrasında öğrendim etaminlerin ve iğnelerin numaraları varmış :))) Bundan sonra dikkat edeceğim.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...