3 Ocak 2013

Ocak diyor ki...Yeni yılın ilk mesaisinden merhaba. Çok mutluyum, acayip de enerjik bir havadayım. 5 günlük tatil ardından 8 saatlik yolculuk sonrası, daha tam dinlenemeden işe başlamak harika bir duygu. Herkese tavsiye ederim :) !!!! Ofise gireli iki saat oldu ama ben hala işlerle ilgili bir şey yapmış değilim. Toparlanmak lazım ama yılın ilk postunu yazmadan olmaz.

Sakin, aile ile iç içe bir yılbaşı geçirdim. Geçen yıl ailemle geçirmediğim için daha kıymetliydi bu yıl. Yılbaşı pastasını da bu yıl ben yaptım... Nehir' i sevdim. O da beni. Güzel havaları içime çektim...Çörek otlu ve patlamış narlı bir yıla girdik :) Haydi bakalım...

Susan Miller takvimimizin son yaprağına geldik. Artık yenisini almak lazım...
Neyse ki yolculuğum sorunsuz geçti. Tam üç tane film izledim. Birisi korku filmi idi ki "The Woman in Black" olur kendisi. İzlediğime, izleyeceğime pişman oldum. Hayır yani otobüste çığlık da atamazsın. Benimki de iş...Ne diye izlersin değil mi? Tuttu işte bir deli cesareti. İşin kötü tarafı gerilimli sahnelerde kafamı yola çevirdim ama tam ne oluyormuş diye tekrar filme baktığımda asıl gerilimli sahneler geldi. Kaçamadım yani... :)

Bir diğer film ise beş kız arkadaş arasındaki güvensizlik meselesini anlatan sıradan bir filmdi. Sırf sıkıntıdan ve bir önceki filmin gerilimini alsın diye izlediğim, adını bile hatırlamadığım bir film.

Ama üçüncü film çok güzeldi. Bir fransız filmi... "Fauteuils d'orchestre"... Bir sanat merkezi karşısındaki bir kafede garsonluk yapan kızın, sanat alemine üç günlük yolculuğunu konu alan bir filmdi. Avrupa ve özellikle Fransız filmlerine özgü, buram buram sanat kokan, şirin ve eğlenceli bir kaç insan hikayesi idi. Yol nasıl geçti anlamadım :) Filmin orjinal posterleri de var ama ben bu çince (ya da japonca, ya da korece bilmemedim şimdi) posteri çok sevimli buldum.

Güne de meşhur "babaanne pastası" ile başladım ki iyi geçsin günüm. Bu pasta bildiğimiz kuru pasta aslında. Ama bize babaannemi hatırlattığı için bir zaman sonra adı babaanne pastası oldu :) Bu kez minik yeğenim Nehir' in de pastada emeği var... :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...